Üç tarafı denizlerle çevrili Bodrum‘da yüzme bilmeyen kalmasın diye yola çıktık. Kurulduğumuz günden beri binlerce çocuğa yüzme öğrettik, suyu sevdirdik, yetişkinlere ve hatta yüzme korkusu olanlara, sağlık yüzünden ihtiyacı olanlara rehabilitasyon amaçlı yüzme eğitimi verdik.

Bodrum yarımadasında otel havuzlarında başlayan bu macera 2007’de Bodrum Belediyesi Kapalı Yüzme havuzunun açılmasıyla bir anlamda daha profesyonelleşti bazı sporcularımız 1.lik,2.lik,3.lük alırken bazı sporcularımız da Türkiye Şampiyonaların da ilk 10 da olduğu için eğitim bursları aldılar başka şehirlere gittiler. Büyük kulüpler de yüzmeye devam ettiler.

Geçen dokuz senede daha geniş ve birbirine daha bağlı bir aile olduk. Katıldığımız tüm müsabaka ve organizasyonlarda, Türkiye’ye Bodrum denince akla yüzmeyi getirmeyi başardık. Muğla ili içerisinde her yaş gurubundan birinciliklerimiz varken Ege bölgesi için de güçlü bir rakip olduk.

Geçtiğimiz senelerde ve halen derslerimizi, Bodrum Belediyesi Kapalı Yüzme havuzunda veriyoruz. Ama artık, yeni başlayanlar için, kursiyer seviyesi, suyu tanıma ve sevme aşamasında kulübümüzün kendi açık havuzundan faydalanmaktayız.

Yüzme sporundaki bunca başarımıza ek olarak halen kuruluş amaçlarımız arasında yer alan ideallerimiz için çalışmaya devam ediyoruz.

İleri medeniyetler seviyesinde olunduğunun bir kanıtı olarak bir spor kulübüne üye olmayı, sporla iç içe bir hayat yaşayarak yeni nesillere örnek olunması gerektiğinin farkındayız.


Amacımız çocuğunuza suda özgüven ve özgürlük sağlamak olduğu gibi, suda kendi güvenliğini sağlamayı öğretmektir. Yüzmenin temel teknikleriyle doğru bir şekilde yüzmeye başlamasını sağlamak suda ileri, geri hareket etmeyi suya girip çıkmayı ve suda hayata kalmayı öğretmektir.
1.Seviye
1.Çocuğunuza suya güvenli bir şekilde girmeyi, merdiven veya havuz kenarından çıkmayı öğretmek.
2.Yüzüstü yıldız hareketi, sırtüstü yıldız hareketi
3.Yüzüstü ve sırt üstü ayak vuruşları
4.Durmadan 5m ileri,5m geri gelme
5.Suda davranış kuralları
6.Suda güvenlik kuralları
2.Seviye
Suya yardım gerekmeden nasıl girileceği nasıl kulaç atılacağı, balıklama atlama durmadan 15m mesafe katetmeyi öğretmek.
1.Çivileme ve balıklama atlama tekniği
2.Dalma tekniği( 1.5 metreye kadar)
3.Serbest ,sırt ve kurbağlama yüzüş  temel teknikleri

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!